Kroměřížský půlmaraton a čtvrtmaraton - sobota 4.4.2015

06.04.2015 08:24

Ve stínu pořádání nedělního Morkovského bajku se v sobotu 4.4.2015 v Kroměříži konal 3. ročník půlmaratonu a čtvrtmaratonu. Organizátoři neustále mění termín konání závodu a letos se tedy rozhodli pro duben. Na startu obou tratí se sešli vždy 2 naši borci.

Půlmaratonskou trať dlouhou 21,1 km složenou ze dvou stejných okruhů velmi úspěšně absolvoval Jirka Klement, kterému čas 1:25:40 stačil na celkové 12. Místo a v kategorii skončil na výborném 2. místě. Delší trať si střihl po maratonu v Bratislavě Jirka Trubelík s cílem běžet pod 100 minut. To se mu nakonec o kousek nepodařilo a doběhl v čase 1:40:22 na 51. místě.

Jeden okruh, tedy  čtvrtmaraton opět s výborným výsledkem absolvovali Honza Kotas a Pavel Mich. Honza dokončil 6. celkově a 3. v kategorii. Pavel po Bratislavě zvolil raději kratší distanci a dal si za cíl běžet pod 50 minut. Tímto časem se podcenil, protože doběhl v čase 47:44 a na 9. místě celkově a 6. v kategorii. Kluci tedy dobře reprezentovali a dosáhli pěkných výsledků.