Report Sudety

18.10.2014 22:40

Jestli byl minulý víkend deštivý, tak mistrovské Sudety byly nelítostným bojem s rozbahněnou tratí. Trojice našich borců - Pavel Žák, Radim Barták a Pepa Strelec se vydala na tradiční český maraton již v pátek a najížděla trať za suchého počasí. Tento stav však vydržel jen do večera. Kluci odjížděli na mistrovství republiky v maratonu s rozdílnými cíly. Pavel tento závod ještě nejel a trať znal jen z povídání, po dlouhé sezoně také již cítí únavu a tak si dal za cíl dokončit do 20. místa, Radim Sudety zná, protože zná každej maraton, jeho cílem bylo pohybovat se okolo 30 místa a Pepa Strelec měl za cíl dokončit a závod si užít. Ráno na startu už bylo všem jasno, že za sucha se rozhodně nepojede. Mistrovství ČR na start přilákalo většinu domácí špičky. Pavel se v první fázi závodu držel v čelní skupině, Radim hlouběji a Pepa spíše vzadu. Technicky náročné sjezdy v kombinaci s bahnem zapříčinili, že i naši nejlepší technici zdolávali sjezdy jako je vyhlášená Hvězda po svých. Pavel se v průběhu závodu kvůli problému se šaltrem musel s čelní skupinou rozloučit, ale neustále se pohyboval mezi první dvacítkou nejlepších, Radim své tempo v závodě klasicky stupňoval a Pepa nestihl limit a byl odvolán na kratší 60 km trať, což pro něj bylo možná dobře vzhledem k obtížnosti 115 km dlouhé tratě. V cíli to nakonec vypadalo následovně: 1. Pavel Boudný (ČS Specialized), ... 17. Pavel Žák, 23. Radim Barták a Pepa 252. na trati 60 km. Předzávodní cíle tedy byly naplněny a první dva výsledky jsou vzhledem ke konkurenci velmi kvalitní. Kdyby si byl býval Bárt vyřídil na začátku sezony licenci Masters, mohli jsme teď oslavovat bronzovou medaili z mistrovství ČR. Kapitán Pavel Žák po závodě prohlásil: "Letošní Drásal byl procházka růžovou zahradou, sjezdy jak na Sudetech jsem jel nanejvýš na nejtechničtějších XC, ale ne na žádném maratonu." Výrobu mistrovského dresu tedy necháme na jindy, nezbývá nic jiného než trénovat na další závody před blížícím se koncem sezony ..